Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
22 MAJA  2016 r.

 1. Dziś przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - we wtorek, 24 maja – Uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych.
 3. Nabożeństwa majowe, odprawiamy codziennie o godz. 17.00 - przed Mszą św. wieczorną.
 4. Wyjątkowo w tym miesiącu, katecheza dorosłych odbędzie się przed Uroczystością Bożego Ciała, w środę, 25 maja o godz. 18.15. Zapraszamy.
 5. W czwartek, 26 maja, przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.30, którą odprawimy na placu DPS „Złota Jesień”, po której odbędzie się procesja eucharystyczna.  W tym roku zamierzamy przejść ulicami: Zacisze, Młyńską i Legionów w stronę kościoła. Dlatego zwracamy się z prośbą do parafian o przygotowanie ołtarzy i miejsc wspólnej modlitwy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Próba  w środę o godz. 18.00.
  Z racji uroczystości, w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna oraz w piątek nie będą załatwiane sprawy związane z inwentaryzacją naszego cmentarza.
 6. W piątek, na godz. 19.00 zapraszamy na chwilę refleksji i adorację Najświętszego Sakramentu „60 minut Wspomożenia”. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 7. W przyszłą  niedzielę 29 maja w naszej parafii odbędzie się odpust ku czci NMP Wspomożenia Wiernych. Kazania będzie głosił i sumę odpustową odprawi o godz. 11.30 ks. Tomasz Karpeta. Zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci w bieli, parafian i gości do licznego udziału. Ze spowiedzi przed odpustem prosimy korzystać w piątek od godz. 19.00 w ramach „60 minut Wspomożenia.
 8. Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę maja, hutnicy Walcowni Metali „Dziedzice” organizują wyjazd autokarowy na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar Śląskich. Wyjazd nastąpi w dniu 29 maja o godz. 6.00 spod przychodni lekarskiej „Diamed” przy ul. Kochanowskiego. Wszelkich informacji udziela Solidarność Walcowni.
 9. Został  wydany album z serii: "Obiekty sakralne ziemi bielskiej". W albumie który można kupić w zakrystii w cenie 35 zł, znajdują się kościoły naszego dekanatu.
 10. Zachęcamy parafian do  modlitwy przy znaku Bożego Miłosierdzia. Zapisu na peregrynację tryptyku  dokonujemy w zakrystii.