Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
3 maja 2015 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Kolekta składana podczas mszy św. przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 4 maja – Wspomnienie Św. Floriana, męczennika; o godz. 17.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji pracowników, emerytów i rencistów Walcowni Metali „Dziedzice”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy;
  - we środę, 6 maja – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
  - w piątek, 8 maja – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele, szczególnie z naszej parafii.
 4. Ksiądz Biskup udzieli naszej młodzieży  sakramentu bierzmowania 12 maja, we wtorek, o godz. 17.00.
  Młodzież zapraszamy na trzy spotkania: 4 maja na godz. 17.00; 5 maja na spotkanie z wizytatorem na godz. 16.30 do salek oraz 6 maja na godz. 17.00. Próby przed bierzmowaniem rozpoczniemy udziałem w nabożeństwach majowych i eucharystii. Obecność na spotkaniach obowiązkowa.
  Sakrament pokuty dla młodzieży, rodziców i świadków w poniedziałek 11 maja o godz. 18.00.
 5. Róże Żywego Różańca w miesiącu maju zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych i modlitwie w intencji młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i dzieci pierwszokomunijnych.
  Zmiana różańcowa podczas nabożeństwa majowego 5 maja o godz. 17.00.
 6. W dniu 8 maja rozpoczynamy Pielgrzymkę Ścianą Wschodnią Polski. Spotkanie pielgrzymów w piątek o godz. 5.45 na placu przykościelnym. Wyjazd o godz. 6.00. Podczas pielgrzymki będziemy trwali w modlitwie w intencji naszej parafii – szczególnie w roku jubileuszu naszej parafii.
 7. W piątek, 8 maja, o godz. 17.00 spotkanie do bierzmowania będzie miała młodzież 1 klas gimnazjum. Zapraszamy.
 8. Kontynuujemy prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza – w najbliższy piątek, od godz. 16.00 do 18.00. Zapraszamy opiekunów grobów z sektora D rzędu 18.
 9. W sobotę, 9 maja, o godz. 16.45 różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach rocznych, po nim Msza św. w intencji tych zmarłych.
 10. W miniony wtorek na skutek wyładowania atmosferycznego i burzy uszkodzone zostały moduły sterujące  naszych dzwonów, system audiowizualny z rzutnikiem, zegar kościoła, komputery i kamery monitoringu. Mimo posiadanych i wymaganych wszelkich zabezpieczeń a także warystorów przepięciowych urządzenia te uległy zniszczeniu. Wieża kościoła jest najwyższym punktem w tym miejscu i dlatego narażona jest na tego typu zdarzenia. Po uzyskaniu zgody wycince poddana  została część drzew na naszym cmentarzu . W minionym roku powalone drzewa będące chore zniszczyły w czasie silnych wiatrów i wylądowań atmosferycznych ogrodzenie i nagrobki. W niedługim czasie zostanie wykonana nowa nawierzchnia na drodze wjazdowej do parafii i naprawa uszkodzeń elewacji naszego kościoła.
 11. W przyszłą niedzielę 3 maja, na prośbę biskupa ordynariusza przeprowadzona zostanie przed kościołem zbiórka na rzecz poszkodowanych po trzęsieniu ziemi w Nepalu.