Ogłoszenia duszpasterskie

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
31 sierpnia 2014 r.

 1. Dziś przypada XXII niedziela zwykła.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 1 września – Wspomnienie Św. Bronisławy, dziewicy;
  - w środę, 3 września – Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 3. Od 1 września do planu Mszy świętych wracają: w dni powszednie Msze św. wieczorne o 17.30 oraz niedzielna Msza św. o 11.30. Powraca także nasza parafialna gazetka "Wspomożenie”.
 4. Informujemy, że kancelaria parafialna od września jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 7.30 do 9.00 oraz od 15.30 do 16.30. w Domu Katechetycznym. Z powodu inauguracji nowego roku szkolnego wyjątkowo kancelaria nie będzie czynna w najbliższy poniedziałek.
  Dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny.
  Dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum zapraszamy z tej okazji na Mszą św. na godz. 8.00. Chcemy wypraszać Boże błogosławieństwo na rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny. Przed Mszą św. od godz. 7.30 będzie także okazja do spowiedzi św.
  Młodzież parafialną zapraszamy w tym dniu na Mszę św. szkolną z okazji rozpoczynającego się nowego roku nauki na godz. 17. 30. Przed Mszą św. - okazja do spowiedzi św.
 5. Nauki przedślubne dla narzeczonych będą w poniedziałek (1 IX), wtorek (2 IX) i środę (3 IX) o godz. 19.00. Następne nauki - w grudniu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  Spowiedź – codziennie przed Mszą świętą rano i wieczorem.
 7. W piątek od godz. 8.00 i 15.00 odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem naszych parafian. Prosimy o podanie adresów w zakrystii. Wieczorem o godz. 19.00 „60 minut Wspomożenia”.
  W przyszłą niedzielę, 7 września, o godz. 14.30 będzie dodatkowa Msza św. w intencji dzieci przyjmujących chrzest św. i w intencji dzieci rocznych. Nauka przygotowawcza dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę po wieczornej Mszy św.
 8. MKS i Harcerze z naszego miasta organizuje w sobotę 6 września Nadwiślański Rajd Przygodowy. Rajd rozpoczyna się o godz. 9.00 na stadionie MOSIRU. Informacje - www.nadwslianskirp.pl
 9. W niedzielę 7 września od godz. 15.00 do 18.00 na Placu Jana Pawła II odbędzie się bezalkoholowy Piknik Rodzinny.  Informacje na plakatach.
 10. Na internetowej stronie parafialnej pojawiły się relacje z wakacyjnych pielgrzymek. Dysponujemy jeszcze kilkoma miejscami na wrześniową pielgrzymkę do Kamienia Śląskiego i Górę Św. Anny
 11. Do naszej parafii został skierowany na miesięczny starz katechetyczny kleryk naszego Seminarium Duchownego -Adrian Mentel, któremu życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.