Ogłoszenia duszpasterskie

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
30 sierpnia

 1. Liturgiczne obchody tygodnia
  - we wtorek, 1 września – Wspomnienie Św. Bronisławy, dziewicy;
  - w czwartek, 3 września – Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 2. Od 31 sierpnia do planu Mszy świętych wracają: w dni powszednie Msze św. wieczorne o 17.30 oraz niedzielna Msza św. o 11.30. Powraca także nasza parafialna gazetka „Wspomożenie”.
 3. Informujemy, że kancelaria parafialna od września jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 7.30 do 9.00 oraz od 15.30 do 16.30. w Domu Katechetycznym.
  Z powodu inauguracji nowego roku szkolnego wyjątkowo kancelaria nie będzie czynna w najbliższy wtorek.
 4. Dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny
  Dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum zapraszamy z tej okazji we wtorek, 1 września na Msze św. na godz. 8.00. Chcemy wypraszać Boże błogosławieństwo na rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny. Przed Mszą św. od godz. 7.30 będzie także okazja do spowiedzi św.
  Młodzież parafialną zapraszamy w tym dniu na Mszę św. szkolną z okazji rozpoczynającego się nowego roku nauki na godz. 17. 30. Przed Mszą św. - okazja do spowiedzi św.
 5. Nauki przedślubne dla narzeczonych będą w poniedziałek (31 VIII), wtorek (1 IX) i środę (2 IX) o godz. 19.00. Następne nauki - w grudniu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  Spowiedź – codziennie przed Mszą świętą rano i wieczorem.
 7. W piątek od godz. 8.00 i 15.00 odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem naszych parafian. Prosimy o podanie adresów w zakrystii.
 8. Spotkanie formacyjne Róż Żywego Różańca w I piątek 4 września po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy
 9. Również w piątek o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja „60 minut Wspomożenia. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 10. W przyszłą niedzielę, 6 września, o godz. 14.30 będzie dodatkowa Msza św. w intencji dzieci przyjmujących chrzest św. i w intencji dzieci rocznych. Nauka przygotowawcza dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę po wieczornej Mszy św.

Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Karola Żółcińskiego, który jest  tegorocznym neoprezbiterem i będzie pełnił posługę wikariusza. U progu służby w naszej wspólnocie nowemu duszpasterzowi życzymy wszelkiego Błogosławieństwa, opieki naszej Matki, gorliwości i dobrego zdrowia. Dzisiaj także wyrażamy naszą wdzięczność ks. Tomaszowi Karpecie, który przez dwa  lata był wikariuszem w naszej wspólnocie.
Dekretem  ks. biskupa skierowany został na studia doktoranckie. W miarę  możliwości ks. Tomasz będzie z nami współpracował i w chwilach wolnych będzie obecny w naszej parafii. Życzymy ks. Tomaszowi Łaski Bożej ,darów Ducha Świętego. Zapewniamy także o wsparciu i szczerej modlitwie.