Ogłoszenia duszpasterskie

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
19 CZERWCA 2016 r.

 1. Dziś XII Niedziela Zwykła.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - wtorek, 21 czerwca – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  - piątek, 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy  codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę przed mszą św. o godz. 17.00.
 4. W piątek, 24 czerwca, o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych naszej parafii. Spowiedź codziennie przed każdą mszą św. i dodatkowo w czwartek o godz. 16.30. Rodziców prosimy o dopilnowanie dzieci i młodzieży, by przed wakacjami przystąpiły do sakramentu pojednania i pokuty.
  O godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja „60 minut Wspomożenia.
  W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 5. W lipcu i w sierpniu nie będziemy przeprowadzać inwentaryzacji naszego cmentarza.
  W tym czasie porządkowane i uzupełniane będą wszystkie do tej pory załatwione sprawy, łącznie z dokumentacją fotograficzną. Aktualnie rozpoczęliśmy inwentaryzację w sektorze „F”. Inwentaryzacja nie będzie przeprowadzana już od najbliższego piątku, 24 czerwca.
 6. Informujemy parafian, że od przyszłej niedzieli i w miesiącach wakacyjnych  nie będzie  w naszym kościele niedzielnej Mszy św. o godz. 11.30, a w dni powszednie od poniedziałku do piątku mszy św. wieczornych i sobotniej porannej. Wyjątek stanowią I piątek, I sobota miesiąca i 13 dzień miesiąca.
  Nie będzie również mszy św. o godz. 14.30 w pierwszą niedzielę miesiąca dla dzieci przyjmujących chrzest i dla dzieci rocznych. Chrzty i roczki odprawiane będą na Mszy św. o godz. 10.00.
  Nie będzie się ukazywała nasza gazetka parafialna „Wspomożenie”.
 7. W czasie wakacji księża przebywający na urlopach, będą odprawiali msze św. za zmarłych zamawiane przy okazji pogrzebów. Można także na czas pobytu księży poza parafią dodatkowo zamówić intencje.
 8. Kancelaria Parafialna w okresie wakacji będzie czynna tylko we wtorki  i czwartki.