Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ
13 kwiecień 2014 r.
 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.45.
 2. Okazje do spowiedzi św. w Wielkim Tygodniu będą: w poniedziałek, wtorek i środę od 6.30 do 7.30 i od 15.30 do 17.30, w czwartek od 7.00 do 8.30 i od 15.30 do 17.30, w piątek i sobotę od 7.00 do 10.00 i od 15.30 do 18.00.
 3. W poniedziałek wspominamy św. Maksymiliana a w środę bł. Jana Pawła. W tych dniach będzie nabożeństwo i uczczenie relikwii .
 4. Odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi– w Wielką Środę tylko od 15.00. Prosimy o zgłoszenia.
 5. W Wielką Środę i w Wielki Czwartek Kancelaria Parafialna nie będzie czynna. W piątek nie będzie spotkań z prawnikiem.
 6. W związku z przypadającymi uroczystościami Wielkiego Tygodnia nie będzie prowadzona inwentaryzacja cmentarza. Zostanie ona wznowiona po świętach Wielkanocnych.
 7. Zapraszamy na Triduum Paschalne. Uroczystości o godz.19.00
  Istnieje możliwość zyskania odpu¬stu zupełnego przez wszystkich, którzy wypełniwszy zwy¬kłe warunki, spełnią następujące dzieła:
  - w Wielki Czwartek - udział we Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie hymnu Przed tak wielkim Sakramentem,
  - w Wielki Piątek - pobożny udział w Adoracji Krzyża, ucałowanie krzyża w czasie celebracji Liturgii na cześć Męki Pańskiej,
  - w Wielką Sobotę - udział w liturgii Wigilii Paschal¬nej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.
 8. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze św. Mikołaja - liturgia eucharystyczna z poświęceniem Krzyżma. Tę Mszę świętą biskup diecezjalny koncelebruje ze wszystkimi księżmi.
  O godz. 19.00 rozpocznie się Msza Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu Komunię Św. przyjmujemy pod dwoma postaciami, a po mszy św. tradycyjnie będziemy łamali się chlebem przed kościołem.
  Po Mszy św. zapraszamy do czuwania wraz z Chrystusem modlącym się w Ogrodzie Oliwnym. Adoracja w Ciemnicy do godz. 21.00.
 9. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Rozpoczyna się czas nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kościele odmówimy Koronkę i modlitwy do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 - rozważanie Drogi Krzyżowej.
  Liturgia Męki Pańskiej, składająca się z trzech części: liturgii słowa, adoracji Krzyża i Komunii św., rozpocznie się o 19.00. Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie do godz. 22.00. Składka jest przeznaczona na Boży Grób w Jerozolimie.
 10. W Wielką Sobotę trwa adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie. Serdecznie zapraszamy do udziału w adoracji i uroczystościach naszych strażaków.
  Święcenie pokarmów na stół wielkanocny - o godz. 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00.
  Początek Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Składa się ona z czterech części: poświęcenia ognia i Paschału, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej z odnowieniem przyrzeczeń chrztu św. oraz liturgii eucharystycznej z procesją rezurekcyjną.
 11. W kościele będzie wystawiony lampion z Kanonizacyjną iskrą Bożego Miłosierdzia. Powinniśmy zapalić nasze serca by było w nich więcej miłosierdzia, więcej zgody i prostej ludzkiej życzliwości. Zachęcamy do zapalenia iskry w naszych rodzinach w czasie modlitwy i w dzień kanonizacji Jana Pawła II. Natomiast w sobotę 26 kwietnia o godz. 19.30 przed kanonizacją  serdecznie zapraszamy na spotkanie zatytułowane "Moje Tatry" Jest to  pokaz przezroczy Krystiana Szczęsnego do muzyki Wojciecha Kilara z fragmentami nagrań "Tryptyku rzymskiego" Jana Pawła II w interpretacji Krzysztofa Globisza.  A w zakrystii i kancelarii w cenie 20 zł. są do nabycia pamiątkowe nonety z wizerunkiem Błogosławionego Jana Pawła II.
 12. Parafia rozprowadza wielkanocne świece paschalne, które możemy zapalić iskrą Bożego Miłosierdzia.
 13. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać pod chórem kościoła.
 14. Zapraszamy na parafialne pielgrzymki. I informacje w gablotce i na stronie internetowej.