Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU
4 GRUDNIA 2016 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy II Niedzielę Adwentu. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej Parafii. Plan odwiedzin na Adwent znajduje sie w gablotce, w naszej gazetce „Wspomożenie” oraz na stronach internetowych Parafii. Msze św. roratnie odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz.17.30. Serdecznie zapraszamy.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - we czwartek, 8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 3. Nauki przedślubne dla narzeczonych będą w poniedziałek (5 XII), wtorek (6 XII) i środę (7 XII) o godz. 19.00. Następne nauki - w marcu.
 4. Prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza – w najbliższy piątek, 9 grudnia, w godz. od 16.30 do 18.00. Zapraszamy opiekunów z sektora G rzędu 3.
  Również w piątek o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja „60 minut Wspomożenia. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 5. W sobotę, 10 grudnia, o godz. 17.30  Msza św. w intencji  zmarłych zalecanych. Ze względu na trwające kolędy w tym dniu, prosimy o odmówienie różańca za zmarłych przez wiernych.
 6. Można się zaopatrywać w opłatki wigilijne: w niedziele w salce katechetycznej, a w dni powszednie po Mszach św. w zakrystii.
  Za opłatki siostry nie wyznaczają ceny, składa się odpowiednią ofiarę.
 7. W Adwencie można też zakupić Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Prosimy o ofiarę nie mniejszą niż 5 zł. Ofiary te są przeznaczane na cele charytatywne.
 8. W przyszłą niedzielę na placu przed kościołem Rada Rodziców Przedszkola Publicznego nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach przeprowadzi kiermasz ozdób świątecznych. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na dofinansowanie zakupu urządzeń zabawowych do ogrodu przedszkolnego.