Ogłoszenia duszpasterskie

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
26 lipca 2015 r.

 1. 1 Dziś XVII Niedziela Zwykła. Po każdej Mszy św. odprawimy obrzęd pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami z okazji wspomnienia św. Krzysztofa (25 lipca), patrona kierowców. Zachęcamy przy tej okazji do włączenia się w „Akcję św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu”. Kierowcy otrzymują pamiątkowe emblematy na okoliczność poświęcenia.
 2. W piątek o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja „60 minut Wspomożenia. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msze św. w pierwszą sobotę – rano o 7.00 i wieczorem o 17.30.
  Spowiedź – codziennie przed Mszą świętą.
 4. W przyszłą niedzielę, o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. chrzcielna i z błogosławieństwem dzieci rocznych. Katecheza przed chrztem  w sobotę, 4 lipca, po Mszy św. wieczornej.
 5. W lipcu i w sierpniu nie przeprowadzamy inwentaryzacji naszego cmentarza.
 6. W dniach od 7 do 11 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka z Czechowic na Jasną Górę. Można już zapisywać się w kancelarii parafialnej. Koszt to 35 zł plus 35 zł powrót autokarem z Częstochowy. Można również wybrać się autobusem na powitanie pielgrzymów do Częstochowy dnia 11 sierpnia – przejazd to 35 zł.
 7. W sobotę do parafii powrócili ministranci, którzy pod opieką ks. Tomasza i siostry Damaris spędzali wakacje w Starym Borku-Grzybowie nad morzem. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile, Boże błogosławieństwo i opiekę. Relacja z wypoczynku umieszczona została na naszej parafialnej stronie.
 8. W czwartek 30 lipca od godz. 8.00 rano do godz.11.00 na placu probostwa organizowana będzie zbiórka odzieży i tekstyliów. Można włożyć do worków wszelkiego rodzaju odzież ,buty, bieliznę swetry, ręczniki, pościel koce, obrusy. Akcję przeprowadza Caritas naszej diecezji na rzecz osób potrzebujących.
 9. Kancelaria Parafialna w okresie wakacji będzie czynna tylko we wtorki  i czwartki