Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
19 października 2014 r.

 1. Dziś XXIX Niedziela Zwykła, w którą obchodzimy Światowy Dzień Misyjny.
  Ofiara składana podczas mszy św., przeznaczona będzie na ogrzewanie w czasie tegorocznej zimy. Jest to pierwsza składka na ten cel.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 20 października – Wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona diecezji;
  - w wtorek, 21 października – Wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
  - w środę, 22 października – Wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża.
 3. W najbliższy czwartek o godz. 18.15 odbędzie się pierwsza katecheza dorosłych, którą poprowadzi ks. dr Andrzej Kozubski. Tematem tegorocznej katechezy będzie: „Kościół w świecie współczesnym”. Serdecznie zapraszamy.
 4. Kontynuujemy prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza. W najbliższy piątek, wyjątkowo od godz. 16.15 do 18.00, zapraszamy opiekunów grobów z sektora D rzędu 2.
 5. W piątek, na nabożeństwo różańcowe, na godz. 17.00 oraz na msze św. zapraszamy uczniów 3 klas gimnazjum w ramach ich przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 6. Również w piątek, odbędzie się spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Różaniec o godz. 17.00, Eucharystia, Adoracja Pana Jezusa i o godz. 19.00 spotkanie formacyjne. Zapraszamy wszystkich chętnych na to spotkanie.
 7. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy na modlitewne spotkanie „60 minut Wspomożenia”.
 8. W sobotę o godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. Serdecznie zapraszamy.
 9. Wypominki na Dzień Zaduszny (jednorazowe) można składać w zakrystii. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania prosimy składać wypominki roczne. Przy tej okazji za zmarłego zwyczajowo składamy ofiarę mszy świętej. Informujemy, że w każdą drugą sobotę miesiąca o 16.45 odmawiamy różaniec za zmarłych zalecanych i odprawiamy Mszę świętą.
 10. Kontynuujmy prace wokół kościoła, które zakończone mają być do Uroczystości Wszystkich Świętych.  W tym tygodniu zakończone zostały prace przy zatoce autobusowej wzdłuż nowego ogrodzenia cmentarza do nowej bramy, gdzie położono nową nawierzchnię asfaltową i położono kostkę na chodniku.