Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
1 MAJA 2016 r.

 1. Dziś przypada VI Niedziela Wielkanocna. Ofiary składane w kościele przeznaczone są na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie. Przed kościołem, na prośbę papieża Franciszka, poprosimy o ofiarę na dotkniętą problemami Ukrainę.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 2 maja– wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  - we wtorek, 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski; w tym dniu msze św. będą odprawiane jak w niedzielę; kancelaria parafialna NIE BĘDZIE czynna;
  - w środę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika patrona hutników i strażaków. W tym dniu  godz. 17.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji pracowników, emerytów i rencistów Walcowni Metali „DZIEDZICE”. Natomiast w  sobotę, na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się  w intencji strażaków OSP Dziedzice i ich rodzin. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  - w piątek, 6 maja - święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, które w Polsce noszą nazwę Dni Krzyżowych. W te dni przed mszą św. wieczorną udamy się w procesji błagalnej do krzyża przy kościele gdzie odmówimy  modlitwy błagalne.
 4. W poniedziałek, 2 maja, po mszy św. wieczornej, spotkanie formacyjne Róż Różańcowych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. W piątek od godz. 8.00 i 15.00 odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem naszych parafian. Prosimy o podanie adresów w zakrystii.
 7. Prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza – w najbliższy piątek, od godz. 16.00 do 18.00. Zapraszamy opiekunów grobów z sektora F rzędu 3.
 8. Również w piątek, na godz. 19.00 zapraszamy na chwilę refleksji i adorację Najświętszego Sakramentu „60 minut Wspomożenia”. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 10. W zakrystii można zaopatrzyć się w Adhortację Apostolską „Amoris Laetitia” Ojca Świętego Franciszka w cenie 8 zł. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym dokumentem , który poświęcony jest życiu w rodzinie.