Ogłoszenia duszpasterskie

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
27 lipiec 2014 r.
 1. Dziś przypada XVII niedziela zwykła. Po każdej Mszy św. odprawimy obrzęd pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami z okazji wspomnienia św. Krzysztofa (25 lipca), patrona kierowców.
  Zachęcamy przy tej okazji do włączenia się w „Akcję św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu”.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  Msze św. w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę – rano o 7.00 i wieczorem o 17.30.
  Spowiedź – codziennie przed Mszą świętą.
 3. Naszych chorych i osoby starsze naszej parafii chcemy odwiedzić z posługą kapłańską w I piątek miesiąca od godz. 8.00 i od godz. 15.00. Adresy prosimy zgłaszać do zakrystii.
 4. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na modlitewne spotkania „60 minut Wspomożenia”.  
 5. W przyszłą niedzielę, o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. chrzcielna i z błogosławieństwem dzieci rocznych. Katecheza przed chrzcielna w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 6. W dniach od 7 do 11 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka z Czechowic na Jasną Górę. Trwają zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt to 35 zł plus 35 zł powrót autokarem z Częstochowy. Można również wybrać się autobusem na powitanie pielgrzymów do Częstochowy dnia 11 sierpnia – przejazd to 35 zł.
 7. Nasza parafia, w sobotę 20 września, organizuje pielgrzymkę na Górę św. Anny oraz do Kamienia Śląskiego. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt uczestnictwa wynosi 70 zł.
Kancelaria Parafialna w okresie wakacji czynna tylko we wtorki i czwartki.