Ogłoszenia duszpasterskie

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
13 sierpnia 2017 r.

 1. Dziś XIX Niedziela Zwykła.
  Zapraszamy  Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, Róże Różańcowe i wszystkich Parafian na wieczorne, uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 17.30 w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i Róż Różańcowych oraz odmówimy Różaniec Święty. Na zakończenie, uczcimy Matkę Bożą Litanią Loretańską i procesją ze świecami wokół kościoła.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 14 sierpnia – Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę;
  - w czwartek, 17 sierpnia – Wspomnienie Św. Jacka, prezbitera.
 3. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obchodzimy odpust ku czci Matki Bożej, związany z naszą przydrożną kaplicą.
  W tym dniu zyskać możemy odpust zupełny, a więc darowanie kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania i pokuty.
  Porządek Mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia jest niedzielny, wakacyjny, bez Mszy św. o godz. 19.30. Na godz. 20.45 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
  Parafian zachęcamy do odwiedzenia naszej kaplicy.
  W tym dniu kancelaria parafialna będzie nie czynna.
 4. W piątek o  godz. 19.00 zapraszamy na wystawienia Najświętszego Sakramentu i adoracje „60 minut Wspomożenia”.
 5. Za tydzień Rada Parafialna  będzie zbierała pod chórem ofiary na listwy ozdobne wokół marmurowych lamperii w naszym kościele.  Listwy będą wykonane z dębu i będą elementem łączącym marmur i ścianę.  Koszt materiału i robocizny to ok. 9 tyś zł.
 6. Zmarli parafianie: + Adam Kiełbas
 7. Kancelaria Parafialna w okresie wakacji będzie czynna tylko we wtorki i czwartki.