Ogłoszenia duszpasterskie

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
18 czerwca 2017 r.

 1. Dziś XI Niedziela Zwykła. Rada Parafialna pod chórem zbierała ofiary na malowanie naszego kościoła. Malowanie rozpoczniemy za tydzień. Za wszelkie związane z tym niedogodności przepraszamy.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w środę, 14 czerwca – Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  - w piątek, 23 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  - w sobotę, 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy  codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę przed mszą św. o godz. 17.00.
 4. W piątek, 23 czerwca, o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych naszej parafii. Spowiedź codziennie przed każdą mszą św. i dodatkowo w czwartek o godz. 16.30.
  Rodziców prosimy o dopilnowanie dzieci i młodzieży, by przed wakacjami przystąpiły do sakramentu pojednania i pokuty.
  O godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja „60 minut Wspomożenia". W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 5. W lipcu i w sierpniu nie będziemy przeprowadzać inwentaryzacji naszego cmentarza. W tym czasie porządkowane i uzupełniane będą wszystkie do tej pory załatwione sprawy, łącznie z dokumentacją fotograficzną. Prace inwentaryzacyjne  zostaną wznowione po wakacjach.
 6. Informujemy parafian, że w miesiącach wakacyjnych nie będzie  w naszym kościele niedzielnej Mszy św. o godz. 11.30, a w dni powszednie od poniedziałku do piątku mszy św. wieczornych i sobotniej porannej. Wyjątek stanowią I piątek, I sobota miesiąca i 13 dzień miesiąca.
  Nie będzie również mszy św. o godz. 14.30 w pierwszą niedzielę miesiąca dla dzieci przyjmujących chrzest i dla dzieci rocznych. Chrzty i roczki odprawiane będą na Mszy św. o godz. 10.00.
  Nie będzie się ukazywała nasza gazetka parafialna „Wspomożenie”.
 7. W czasie wakacji księża przebywający na urlopach, będą odprawiali msze św. za zmarłych zamawiane przy okazji pogrzebów.
 8. Zespół Szkół Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu Podwórko Talentów NIVEA. Bardzo prosimy o oddawanie głosów, gdyż tylko dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy osiągnąć sukces, którym będzie wspaniały plac zabaw PODWÓRKO TALENTÓW wybudowane na terenie szkoły. Podwórko będzie dostępne dla wszystkich chętnych. Głosować można codzienne do 31 lipca, logując się na stronie www.nivea.pl. Więcej informacji można znaleźć na profilu facebookowym szkoły lub na naszej stronie parafialnej.
 9. W zeszłą niedziele zebraliśmy na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie 1610 zł. Bóg zapłać za te ofiary, zostaną przekazane do kurii.