Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1 marca 2015 r.

 1. Darem materialnym w dzisiejszą niedzielę wspieramy naszą parafię . Kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów ostatnich inwestycji. Dziś o godz. 16.00, kolejne spotkanie związane z 125 rocznicą konsekracji naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy byli obecni na pierwszym spotkaniu, jak i tych, którzy chcieliby wesprzeć nas pomysłem, zaangażowaniem lub w jakikolwiek inny sposób.
 2. Zapraszamy do udziału w  nabożeństwach wielkopostnych:
  - Drogi Krzyżowej - w piątki przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.00
  - Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym - w niedziele o 16.45.
  Wypominki przy Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach składać można w zakrystii. Na stolikach wyłożone są kartki wspominkowe.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  Modlimy się za powołanych do kapłaństwa, oddajemy cześć NSPJ i Niepokalanemu Sercu NMP. W pierwszą sobotę miesiąca, podobnie jak w ubiegłym miesiącu, zapraszamy czcicieli NMP do udziału w nabożeństwie, które ma charakter dziękczynny i przebłagalny.  Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca to forma pomocy grzesznikom, zaproponowana przez Maryję i Jezusa. Przez to nabożeństwo możemy przepraszać Boga i wynagradzać za grzechy obrażające Niepokalane Serce Maryi, a gdy będziemy tę modlitwę praktykować, także w naszych sercach wzrośnie miłość ku Bogu i bliźnim. Prosimy o zaangażowanie.
  Spowiedź – codziennie przed Mszą świętą.
 4. W czwartek, 5 marca zapraszamy na Eucharystię o godz. 17.30 wszystkich parafian modlących się w Różach Żywego Różańca, a szczególnie nową powstałą Różę, której patronem został Św. Juda Tadeusz. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy także do tworzenia nowej VI Róży. Zapisy na spotkaniu Róż, u ks. Pawła i w zakrystii.
 5. W piątek od godz. 8.00 i 15.00 odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem naszych parafian. Prosimy o podanie adresów w zakrystii.
 6. Prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza – w najbliższy piątek, od godz. 16.00 do 18.00. Zapraszamy opiekunów grobów z sektora D rzędu 13.
 7. Na godz. 19.00 zapraszamy na chwilę refleksji i adorację Najświętszego Sakramentu „60 minut Wspomożenia”. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 8. W sobotę o godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.
 9. Nauki przedślubne dla narzeczonych będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00. Następne nauki - w czerwcu.
 10. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w III tygodniu Wielkiego Postu, czyli w dniach od 7 do 11 marca. W tym czasie  msze św. będą odprawiane o godz.8.00 rano i o godz. 18.00 wieczorem. Plan spotkań rekolekcyjnych znajduje się na stolikach w tyle kościoła i na stronie internetowej. W tym roku rekolekcje wygłosi ks. dr Roman Buchta, dyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Katowickiej.
 11. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w IV tygodniu Wielkiego Postu, czyli w dniach od 16 do 18 marca 2015 r.
 12. W naszej diecezji organizowana jest zbiórka „elektrośmieci” w ramach pomocy Kościołowi w Potrzebie. W naszej parafii taka zbiórka będzie urządzona 3 marca od godz. 15.00 do 18.00 i 4 marca od godz.8.00 do 10.00 W tyle kościoła wyłożone zostały ulotki informujące o tej zbiórce.
 13. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 12 maja 2015 r. o godz.17.00