Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
23 listopad 2014 r.
 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 24 listopada – Wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 3. Prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza – w najbliższy piątek, od godz. 16.00 do 18.00, zapraszamy opiekunów grobów z sektora D rzędu 6.
 4. Młodzież z klas III. Gimnazjum, zapraszamy na comiesięczne spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania w piątek na godz. 17.30. Na godz. 19.00 zapraszamy na modlitewne spotkanie „60 minut Wspomożenia”.
 5. W sobotę o godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. Serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu oraz odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej Parafii.Plan odwiedzin na Adwent prezentujemy w gablotce, w naszej gazetce „Wspomożenie” oraz na stronach internetowych Parafii. Prosimy o podanie w zakrystii także rejonów kolędowych, na których do tej pory nie był obecny jeszcze ks. proboszcz.
 7. Również od przyszłej niedzieli można się zaopatrywać w opłatki wigilijne: w niedziele w salce katechetycznej, a w dni powszednie po Mszach św. w zakrystii. Za opłatki siostry nie wyznaczają ceny, składa się odpowiednią ofiarę.
 8. W Adwencie można też będzie zakupić Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Prosimy o ofiarę nie mniejszą niż 5 zł. Ofiary te są przeznaczane na cele charytatywne.
 9. Zapraszamy Róże Żywego Różańca na comiesięczne spotkanie formacyjne i zmianę tajemnic różańcowych w poniedziałek, 1 grudnia na godz. 17.30. Na to spotkanie zapraszamy również wszystkich chętnych do utworzenia nowej Róży w naszej parafii.
 10. Nauki przedślubne dla narzeczonych będą w poniedziałek (1 XII), wtorek (2 XII) i środę (3 XII) o godz. 19.00. Następne nauki - w marcu.
 11. Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach Dziedzicach w dniu 27 listopada o godz. 17.00 w Filii nr 10 /przyziemie kościoła św. Barbary/ zaprasza na spotkanie z ks. Jackiem Pędziwiatrem w ramach cyklu spotkań pt. W kręgu „Wiary i Kultury”. Tematem spotkania będzie - „Ikona, czyli święty obraz”.
 12. Nowy porządek wokół kościoła wymaga od nas wszystkich zrozumienia i dyscypliny. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy z przekonaniem i szacunkiem podchodzą do naszej propozycji. Stworzenie strefy parkowania samochodów i ciszy oraz modlitwy, wprowadzają nową jakość uczestniczenia w nabożeństwach i korzystania z placu kościelnego. Jednocześnie prosimy o nie parkowanie samochodów równolegle do kościoła na drodze procesyjnej, która zaznaczona jest kostką grafitową, obok krzyża misyjnego, w przejeździe na probostwo a także wzdłuż kamiennych słupków dzielących dwie strefy. Będą wyznaczone także miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Prosimy także o przyjęcie zasady, że wokół kościoła nie należy palić papierosów, hałasować, zakłócać spokoju. Wkrótce przedstawimy nowe zasady prowadzenia prac kamieniarskich i utrzymania czystości na naszym cmentarzu.
 13. Przed kościołem, Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „RAZEM”, przeprowadza zbiórkę na prace wykończeniowe Ośrodka Mieszkalno–Rehabilitacyjnego w Bestwinie.