Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO,
ODPUST PARAFIALNY
24 MAJA 2015 r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a także Odpust Parafialny ku czci NMP Wspomożenia Wiernych. Kazania głosi ks. Marek Różycki. Serdecznie witamy naszego gościa i życzymy Bożego błogosławieństwa.
  W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 zapraszamy na uroczyste nabożeństwo majowe.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 25 maja – święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych;
  - we wtorek, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera;
  - w czwartek, 28 maja – święto Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana;
  - w piątek, 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
  - w sobotę, 30 maja – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.
 3. Nabożeństwa majowe, odprawiamy codziennie o godz. 17.00 - przed Mszą św. wieczorną.
 4. We wtorek przypada Dzień Matki. W tym dniu zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej Wspomożycielki w intencji każdej mamy.
 5. W czwartek, 28 maja, o godz. 18.15 odbędzie się katecheza dorosłych, którą poprowadzi ks. dr Andrzej Kozubski. Kościół w świecie współczesnym, to temat tegorocznych spotkań. Serdecznie zapraszamy.
 6. Prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza – w najbliższy piątek, 29 maja, od godz. 16.00 do 18.00. Zapraszamy opiekunów grobów z sektora E rzędu 3.
 7. W piątek o godz. 19.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja „60 minut Wspomożenia. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 8. Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę maja, hutnicy Walcowni Metali „Dziedzice” organizują wyjazd autokarowy na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar Śląskich. Wyjazd nastąpi w dniu 31 maja o godz. 6.00 spod przychodni lekarskiej „Diamed” koło starej Walcowni. Zapisy w autokarze. Wszelkich informacji udziela Solidarność Walcowni oraz pan Kazimierz Kocur.
 9. W najbliższym czasie rozpoczną się prace na drodze wjazdowej do naszej parafii. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i dodatkową uwagę. W tym czasie na drodze wyjazdowej będzie ruch dwustronny.   
 10. W piątek o godz.14.00 w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie odbędzie się Msza św. pogrzebowa śp. Ks. Piotra Kocura. W sobotę o godz. 13.30 w kościele Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie odprawiona będzie Msza św. i pochówek na starym  parafialnym cmentarzu.
 11. W przyszłą niedzielę przed kościołem Strażacy OSP Dziedzice urządzają kwestę na dofinansowanie sprzętu ratowniczego.