Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU
29 listopada

Rozpoczynamy obchód Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski. Diecezjalna inauguracja Roku Jubileuszowego odbyła się wczoraj w Bielsku-Białej w kościele katedralnym. Przedstawicie parafii odebrali z rąk ks. biskupa  Ordynariusza Święcę Jubileuszową, która zostanie zapalona w kościele parafialnym . Płomień świecy będzie przypominał o trwającym Jubileuszu i chrzcie świętym.
 1. Zapraszamy do udziału w Roratach, które odprawiać będziemy w dni powszednie od poniedziałku do piątku o 17.30.
 2. Nauki przedślubne dla narzeczonych będą w poniedziałek (30 XI), wtorek (1 XII) i środę (2 XII) o godz. 19.00. Następne nauki - w marcu.
 3. Róże Żywego Różańca zapraszamy we wtorek, 1 grudnia, na Eucharystię o godz. 17.30
  Po mszy św., w salkach katechetycznych, projekcja filmu pt. „Historia Św. Rity”, patronki 6 Róży.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwach.
 5. W piątek, 4 grudnia o godz. 8.00 odprawiona będzie msza św. w intencji wszystkich górników z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 6. Również w piątek od godz. 9.00 i 15.00 odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem naszych parafian. Prosimy o podanie adresów w zakrystii.
  O godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja „60 minut Wspomożenia”.
 7. Informujemy, że w okresie kolędowym, nie będą prowadzone prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza.
 8. Można się zaopatrywać w opłatki wigilijne: w niedziele w salce katechetycznej, a w dni powszednie po Mszach św. w zakrystii.
  Za opłatki siostry nie wyznaczają ceny, składa się odpowiednią ofiarę.
 9. W Adwencie można też będzie zakupić Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Prosimy o ofiarę nie mniejszą niż 5 zł. Ofiary te są przeznaczane na cele charytatywne.
 10. Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Nasza Rodzina” oraz MDK w Czechowicach-Dziedzicach zapraszają na I Galę Wolontariatu i VII Koncert Charytatywny „Hospicjum to też życie – Gramy dla hospicjum”, który odbędzie się 2 grudnia 2015r. o godz. 16.00 w MDK Czechowice-Dziedzice.
 11. Zarząd osiedla Dziedzice zaprasza Seniorów na spotkanie 4 grudnia o godz. 16.00 i dzieci na  spotkanie z Mikołajem 5 grudnia o godz.16.00 do Sali OSP dziedzice. W niedzielę 6 grudnia przed kościołem będzie urządzony kiermasz świąteczny przez szkołę podstawową nr.7 Informacje na plakatach.
 12. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka na pomoc dla Kościoła Wschodu.
 13. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie.