Ogłoszenia duszpasterskie

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
14 września 2014 r.

 1. Dziś przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nasza diecezja dziękuje Panu Bogu za tegoroczne plony. Od dziś do soboty przeżywamy Tydzień Wychowania, który zwraca uwagę na odpowiedzialność rodziców i wychowawców za wychowanie młodego pokolenia.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 15 września – Wspomnienie NMP Bolesnej;
  - we wtorek, 16 września – Wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;
  - w czwartek, 18 września – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
  - w sobotę, 20 września – Wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasano i Towarzyszy.
 3. We wtorek, 16 września, będziemy upraszać łaski i błogosławieństwo za przyczyną św. Jana Pawła II. Uczczenie relikwii i modlitwa wstawiennicza będzie w czasie porannego i wieczornego nabożeństwa. Zachęcamy do zapisywania intencji, próśb i dziękczynienia, które będą odczytywane w czasie nabożeństwa.
 4. Po wakacjach kontynuujemy prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza. W piątek od godz. 15.00 do 18.00 zapraszamy opiekunów grobów z sektora C rzędu 9.
 5. W piątek na msze św. wieczorną, zapraszamy uczniów 2 klas gimnazjum w ramach ich przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
  Grupa młodzieżowa zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie w piątek na 18.30.
 6. Również w piątek, na godz. 19.00 zapraszamy na modlitewne spotkanie „60 minut Wspomożenia”.
 7. Spotkanie dla dzieci II klas i rodziców, którzy w tym roku szkolnym i katechetycznym są objęci przygotowaniem do I Komunii świętej odbędzie się w czwartek 25 września. W tym dniu gromadzimy się wspólnie na Mszy świętej o godz.17.30. Bardzo prosimy rodziców o pewną obecność. Po Mszy św. podane będą terminy i duszpasterski program miesięcznych spotkań w Parafii.
 8. W sobotę udajemy się na pielgrzymkę do Kamienia Śląskiego i Górę św. Anny. Wyjazd autokarem o godz. 7.30 z parkingu przy kościele. Rowerowa pielgrzymka wyrusza w piątek.
 9. W przyszłą niedzielę, 21 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Ofiarą do puszek wspieramy także Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 10. Parafia św. Jerzego w Goczałkowicach  serdecznie zaprasza na JESIENNE WIECZORY Z WIARĄ. To kolejny cykl spotkań i próba odpowiedzi na ważne pytania współczesnego człowieka dotyczące: miłości zaufania, przebaczenia, wieczności… Informacje o tematach i terminach spotkań na plakatach w gablotkach i na ulotkach pod chórem.