Ogłoszenia duszpasterskie

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
28 sierpnia 2016 r.
 1. Dziś XXII Niedziela Zwykła.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 29 sierpnia – Wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela;
  - w czwartek, 1 września – Wspomnienie Bł. Bronisławy, dziewicy;
  - w sobotę, 3 września – Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 3. Od 29 sierpnia do planu Mszy świętych wracają: w dni powszednie Msze św. wieczorne o 17.30 oraz niedzielna Msza św. o 11.30. Powraca także nasza parafialna gazetka „Wspomożenie”.
 4. Dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny.
  Dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum zapraszamy z tej okazji w czwartek, 1 września na Msze św. na godz. 8.00. Chcemy wypraszać Boże błogosławieństwo na rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny. Przed Mszą św.od godz. 7.30 będzie także okazja do spowiedzi św.
  Młodzież parafialną zapraszamy w tym dniu na Mszę św. szkolną z okazji rozpoczynającego się nowego roku nauki na godz. 17. 30. Przed Mszą św. - okazja do spowiedzi św.
 5. Nauki przedślubne dla narzeczonych będą w poniedziałek (5 IX), wtorek (6 IX) i środę (7 IX) o godz. 19.00. Następne nauki - w grudniu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  Spowiedź – codziennie przed Mszą świętą rano i wieczorem.
 7. W piątek od godz. 8.00 i 15.00 odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem naszych parafian. Prosimy o podanie adresów w zakrystii.
 8. Zapraszamy Róże Żywego Różańca na Eucharystię i spotkanie rozpoczynające nowy rok formacji i modlitwy w piątek, 2 września na godz. 17.30.
 9. W piątek o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja „60 minut Wspomożenia. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 10. Od poniedziałku, 29 września, posługę proboszcza w parafii będzie pełnił ks. Jerzy Ryłko. Liturgiczne wprowadzenie nowego duszpasterza odbędzie się w przyszłą niedzielę 4 września o godz. 11.30. Nowego Proboszcza polecamy modlitwom parafian i wstawiennictwu NMP Wspomożenia Wiernych.
 11. Także w przyszłą niedzielę, o godz. 14.30 będzie dodatkowa Msza św. w intencji dzieci przyjmujących chrzest św. i w intencji dzieci rocznych. Nauka przygotowawcza dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę po wieczornej Mszy św.
 12. Prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza, wznowimy w piątek, 9 września.
 13. Organizujemy 3 dniową Pielgrzymkę „DO ŹRÓDEŁ CHRZTU POLSKI – ŚLADAMI ŚWIĘTYCH”. Odwiedzimy: Świnice Wareckie – miejsce urodzin i Chrztu Św. Faustyny; Muzeum Pierwszych Piastów i miejsce Chrztu Polski na Ostrowie Lednickim, przejdziemy Bramę Rybę na Lednicy; Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach, Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, Klasztor w Paradyżu, Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie; Sanktuarium Św. Jacka w Legnicy – miejsce cudu eucharystycznego, Ewangelicki Kościół Pokoju w Jaworze, oraz miejsca które staną się niespodziankami naszego pielgrzymowania. Termin to 7,8,9 październik. Koszt to 360 zł. Zapisy z wpłatą 100 zł do wyczerpania miejsc w zakrystii lub u ks. Pawła.
 14. Serdecznie zapraszamy w niedzielę 11 września  o  godz. 18:30  na koncert charytatywny w wykonaniu Chóru Akademii Techniczno- Humanistycznej z Bielska- Białej na rzecz   Karola Margalskiego. Wszystkie informacje znajdują się na plakacie w gablotce.
Kancelaria Parafialna w okresie wakacji czynna tylko we wtorki i czwartki.