Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA ZWYKŁA
7 luty 2016 r.
 1. Dziś V Niedziela Zwykła.
 2. W tym tygodniu, 10 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty.
  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00,8.00, 16.30 i o 17.30.
  Jest to dzień, w którym obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post. Post oznacza jeden posiłek do syta w ciągu dnia, pozostałe posiłki winny być mniej obfite; obowiązuje osoby od 18. roku życia aż do rozpoczęcia 60. roku życia, dwa dni w roku: właśnie w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14. roku życia aż do śmierci.
  Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza uczynków miłosierdzia, a także do ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
  Zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
  - Drogi Krzyżowej - w piątki przed Mszą św. wieczorną o godz. 16.45 oraz
  - Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym - w niedziele o 16.45.
  Wypominki przy Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach składać można w zakrystii.
 3. Kontynuujemy prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza – w najbliższy piątek, wyjątkowo od godz. 16.15 do 18.00, zapraszamy opiekunów grobów z sektora E rzędu 18.
 4. Również w piątek na godz. 19.00 zapraszamy na chwilę refleksji i adorację Najświętszego Sakramentu „60 minut Wspomożenia”. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 5. W sobotę, 13 lutego przypada w naszej parafii Dzień Fatimski. O godz. 7.00 - Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i Róż Różańcowych, a po Mszy św. Różaniec fatimski. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 6. Również w sobotę, godz. 16.45, różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach rocznych, po nim Msza św. w intencji tych zmarłych.
 7. W naszym dekanacie rozpoczęły się zapisy młodzieży do udziału w ŚDM w Krakowie.
  Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej.