Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
25 września 2016 r.
 1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła. Przed kościołem, ofiarą możemy wesprzeć Radio diecezjalne Anioł Beskidów.
  W dzisiejszą rozpoczyna się w naszym mieście drugi Tydzień z Ewangelią, czyli dni ewangelizacji, spotkań i modlitwy. Szczegółowy plan na plakacie.
  W naszym kościele takie spotkanie z kanonami z Taize, dla młodzieży i dorosłych, będzie w środę, 28 września, godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - we wtorek, 27 września – Wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
  - w środę, 28 września – Wspomnienie  Św. Wacława, męczennika;
  - czwartek, 29 września – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
  - w piątek, 30 września – Wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
  - w sobotę, 1 października – Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 3. Prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza – w najbliższy piątek, 30 września, w godz. od 16.30 do 18.00. Zapraszamy opiekunów z sektora F rzędu 12.
 4. W piątek, 30 września, na godz. 17.30 serdecznie zapraszamy młodzież 3 klas gimnazjum na Mszę św i comiesięczne spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.
  Również w piątek o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja „60 minut Wspomożenia. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 5. Spotkanie organizacyjne Pielgrzymów „Do Źródeł Chrztu Polski – śladami Świętych” odbędzie się w piątek, 30 września, o godz. 20.00 w salkach katechetycznych.
 6. W sobotę, 1 października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w naszej parafii będą odprawianie o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwie o wiarę, pokój i miłość w naszych rodzinach.
 7. W przyszłą niedzielę, 2 października, o godz. 14.30 będzie dodatkowa Msza św. w intencji dzieci przyjmujących chrzest św. i w intencji dzieci rocznych. Nauka przygotowawcza dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę po wieczornej Mszy św.