Ogłoszenia duszpasterskieXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
5 lipca 2015 r.

1. Dziś XIV Niedziela Zwykła. Darem materialnym wspieramy działa w naszej Parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
- w poniedziałek, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
- w środę, 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera;
- w sobotę, 11 lipca – święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.

3. W piątek o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja „60 minut Wspomożenia. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.

4. W sobotę, 11 lipca, różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach rocznych – o godz. 16.45, a o 17.30 – Msza św. za tych zmarłych.

5. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych nie ma w naszym kościele niedzielnej Mszy św. o godz. 11.30, a w dni powszednie od poniedziałku do piątku mszy św. wieczornych i sobotniej porannej. Wyjątek stanowią I piątek i I sobota miesiąca.

6. W lipcu i w sierpniu nie przeprowadzamy inwentaryzacji naszego cmentarza. W tym czasie porządkowane i uzupełniane będą wszystkie do tej pory załatwione sprawy, łącznie z dokumentacją fotograficzną. Aktualnie rozpoczęliśmy inwentaryzację w sektorze „E”.

7. W dniach od 7 do 11 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka z Czechowic na Jasną Górę. Można już zapisywać się w kancelarii parafialnej. Koszt to 35 zł plus 35 zł powrót autokarem z Częstochowy. Można również wybrać się autobusem na powitanie pielgrzymów do Częstochowy dnia 11 sierpnia – przejazd to 35 zł.

8. W ołtarzu głównym po renowacji pojawiła się odnowiona figura Matki Bożej Niepokalanie Poczętej , która kiedyś byłą częścią dawnego ołtarza. To także dar z okazji 125 rocznicy konsekracji naszego kościoła. Zapraszamy do odwiedzenia naszej parafialnej strony internetowej gdzie znajdują się wszystkie relacje z naszych obchodów i święta. Czasopismo Niedziela w minionym tygodniu zamieściło relację, a przyszłotygodniowy Gość Niedzielny przedstawi naszą świątynię i przeżyte obchody jubileuszowe. Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim Parafianom za udział we wspólnym dziękczynieniu pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza Romana Pindla.


Kancelaria Parafialna w okresie wakacji będzie czynna tylko we wtorki i czwartki


.