Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
16 października 2016 r.
 1. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła.
  Jest to pierwsza składka na ten cel. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.00.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 17 października – Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  - we wtorek, 18 października – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty;
  - w czwartek, 20 października – Wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona diecezji;
  - w piątek, 21 października – Wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
  - w sobotę, 22 października – Wspomnienie  Św. Jana Pawła II, papieża.
 3. Nabożeństwa różańcowe, w naszej parafii odprawiane są o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W środę, 19 października, po mszy św. wieczornej Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi adoracje przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza – w najbliższy piątek, 21 października w godz. od 16.30 do 18.00. Zapraszamy opiekunów z sektora F rzędu 14.
  Również w piątek o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja „60 minut Wspomożenia. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 6. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje na rok 2017. Prosimy, aby przez najbliższy tydzień, rezerwować tylko intencje związane z jubileuszami małżeńskimi i Msze św. dziękczynne. Natomiast, od 24 października, będzie możliwość zamawiania intencji za zmarłych. Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do tych terminów oraz wyrozumiałość przy zamawianiu intencji niedzielnych i stworzenie możliwości rezerwacji także innym.
 7. Wypominki na Dzień Zaduszny (jednorazowe) można składać w zakrystii. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania prosimy składać wypominki roczne. Przy tej okazji za zmarłego zwyczajowo składamy ofiarę mszy świętej. Informujemy, że w każdą drugą sobotę miesiąca o 16.45 odmawiamy różaniec za zmarłych zalecanych i odprawiamy Mszę świętą.
 8. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na pierwsze w tym semestrze spotkanie z ks. Jackiem Pędziwiatrem w ramach cyklu „W kręgu kultury i wiary”, które odbędzie się 20 października w czwartek o godz. 17.00 w Filii nr 10 na ul. Węglowej 56. Tematem  spotkania będzie „Biblia jako księga gór”.
 9. W czwartek zapraszamy na różaniec o godz. 17.00 i Mszę św. dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami. Po Mszy św. będzie poświęcenie i rozdanie różańców.
 10. W zeszłą niedzielę, w XVI Dzień Papieski, zebraliśmy przed kościołem na pomoc utalentowanej młodzieży 2337 zł. Bóg zapłać za te ofiary. Zostały już przekazane do kurii.