Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
26 października 2014 r.
 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy za dar naszej świątyni i wspólnoty parafialnej. W modlitwie wspominamy dobrodziejów , ofiarodawców a zmarłych fundatorów , budowniczych , kapłanów polecamy  Bogu Miłosiernemu prosząc o dar  zbawienia.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w wtorek, 28 października – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. Róże Różańcowe i wszystkich chętnych zapraszamy w poniedziałek, 27 października, na kolejne spotkanie formacyjne. O godz. 17.00 rozpoczniemy je modlitwą różańcową, następnie Eucharystia, by po niej uczestniczyć w spotkaniu formacyjnym, które zakończymy modlitwą za zmarłych na cmentarzu. Przynosimy ze sobą symboliczny znicz. Serdecznie zapraszamy do budowania wspólnego dzieła wiary.
 4. W piątek, 31 października nie będą załatwiane sprawy związane z inwentaryzacją naszego cmentarza, z racji Uroczystości Wszystkich Świętych.
 5. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy na modlitewne spotkanie „60 minut Wspomożenia”.
 6. W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – porządek Mszy św. w naszym kościele jest niedzielny, łącznie z Mszą wieczorną. O godz. 11.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji zmarłych parafian.
  Wypominki o godz. 14.30, o godz. 15.00 – nabożeństwo za zmarłych i modlitewna procesja na cmentarz, a o 17.00 nabożeństwo różańcowe za zmarłych.
 7. W Uroczystość Wszystkich Świętych, od południa i przez cały Dzień Zaduszny, zyskuje się odpust zupełny, który możemy ofiarować za zmarłych
  Warunki zyskania odpustu:
  - spowiedź św.
  - Komunia św. oraz dowolna modlitwa w intencji Ojca św.,
  - nawiedzenia kościoła i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę,
  - wolność od przywiązania do grzechu.
  Odpust zupełny możemy zyskać również odwiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada, spełniając zwykłe warunki.
 8. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
 9. Kolekta na potrzeby naszej parafii  będzie w niedzielę 9 listopada. Ofiary przeznaczone będą na remont placu kościelnego.