Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
15 PAŹDZIERNIKA 2017 r.
 1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła. Przed kościołem ministranci zbierają ofiary na fundusz stypendialny dla młodzieży potrzebującej, w ramach obchodów Dnia Papieskiego.
  Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 16 października - Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;
  - we wtorek, 17 października - Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  - w środę, 18 października - Święto Św. Łukasza, Ewangelisty;
  - w piątek, 20 października - Wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera;
  - w sobotę, 21 października - Wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
 3. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii odprawiamy codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału.
 4. Apostolstwo Dobrej Śmierci serdecznie zaprasza na spotkanie formacyjne w piątek 20 października na godz. 18.00.
 5. Prace związane z inwentaryzacja naszego cmentarza w piątek, 18 października od 16.30 do 18.00 - zapraszamy opiekunów grobów z sektora H rzędu 14.
  Również w piątek, na godz. 19.00 zapraszamy na chwilę refleksji i adorację Najświętszego Sakramentu „60 minut Wspomożenia”. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty.
 6. W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje na rok 2018. Prosimy, aby przez pierwsze 2 tygodnie (od 09.10 do 22.10.br.), rezerwować tylko intencje związane z jubileuszami małżeńskimi i Msze św. dziękczynne. Natomiast, od 23 października, będzie możliwość zamawiania intencji za zmarłych. Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do tych terminów oraz wyrozumiałość przy zamawianiu intencji niedzielnych i stworzenie możliwości rezerwacji także innym.
 7. Wypominki na Dzień Zaduszny (jednorazowe) można składać w zakrystii. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania prosimy składać wypominki roczne. Przy tej okazji za zmarłego zwyczajowo składamy ofiarę mszy świętej. Informujemy, że w każdą drugą sobotę miesiąca o 16.45 odmawiamy różaniec za zmarłych zalecanych i odprawiamy Mszę świętą.
 8. Biblioteka Publiczna w Czechowicach serdecznie zaprasza  na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie z ks. Jackiem Pędziwiatrem w ramach cyklu „W kręgu kultury i wiary” w dniu 19 października (czwartek) o godz. 17.00 w Filii Nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach (ul. Węglowa 56).
 9. Zmarli parafianie: + Józef Cygan