Ogłoszenia duszpasterskie

parafiadziedzice.pl

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, ODPUST PARAFIALNY
28 MAJA  2023 r.

 

 1. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a w naszej parafii obchodzimy Odpust ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Sumę odpustową odprawi O. Józef Birecki, z parafii św. Andrzeja Boboli. W modlitwie brewiarzowej tydzień czwarty.
  Przez ostatni miesiąc zebraliśmy na remont dachu naszego kościoła 8.200 zł. Bóg zapłać za te ofiary.
  Dzieci, które przystąpiły w zeszłą niedzielę do Pierwszej Komunii Świętej złożyły jako Dar Ołtarza 3.000 zł.  Bóg zapłać za ten dar. Zostanie on dołączony do remontu naszego dachu. 
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 29 maja – święto NMP Matki Kościoła. 
  - we wtorek, 30 maja – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji;
  - w środę, 31 maja – święto Nawiedzenia NMP;
  - w czwartek, 1 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach. Rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  - w sobotę, 3 czerwca – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 
  Zapraszamy do wspólnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Msza św. w tej intencji będzie sprawowana o godz. 17.30, po niej 15 minut modlitwy o powołania. Szczególnie zapraszamy Róże  Różańcowe.  W I piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na Mszy św. o godz. 7.00, a w I sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 6.00. 
  Spowiedź Święta – codziennie przed Mszą świętą.
 4. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek tylko na osobiste zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie.
 5. Sprawy grobowe związane z inwentaryzacją naszego cmentarza można załatwić w najbliższy piątek, 2 czerwca,  w godz. od 16.30 do 18.00.
 6. Z piątku na sobotę (2-3 czerwca) organizujemy w naszym kościele kolejne nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Czuwanie rozpocznie piątkowa Adoracja "60 Minut Wspomożenia" o godz. 19.00 i będzie trwało do sobotniej porannej Mszy Św. o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy czas osobistego spotkania z Jezusem.