Aktualności

parafiadziedzice.pl

Po raz pierwszy po pandemicznej przerwie udało się wrócić do tradycji i w piątek 24 marca odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, której uczestnicy przeszli ulicami Czechowic-Dziedzic.

Modlitwę rozpoczęli Mszą  św. w kościele św. Andrzeja Boboli, koncelebrowaną przez księży dekanatu czechowickiego, z dziekanem ks. kan. Jerzym Ryłką na czele. Liturgii przewodniczył proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli o. Paweł Pasierbek SJ.
Po Mszy św. wyruszyliśmy w drogę, rozważając Mękę Pańską. Za krzyżem szło około 500 osób. Wraz z kapłanami modlili się przedstawiciele parafialnych wspólnot i grup, którzy na zmianę nieśli duży drewniany krzyż. Rozważania poszczególnych stacji przygotował w tym roku ks. Krzysztof Zięba, wikariusz parafii św. Katarzyny. Główną intencją modlitewną była prośba o pokój na Ukrainie i zakończenie cierpień zadawanych mieszkańcom.
Uczestnicy nabożeństwa przeszli ulicami miasta przed kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Tam, pod pomnikiem św. Jana Pawła II odśpiewali Apel Jasnogórski, a dziekan dekanatu czechowickiego ks. kan. Jerzy Ryłko podziękował wszystkim obecnym za ich świadectwo wiary i miłości do Pana Boga oraz udzielił końcowego błogosławieństwa.